Gizlilik Politikası/Kişisel Verilere İlişkin Aydınlatma Metni/İletişim İzni

İşbu metnin hazırlanma amacı, Q F&B uygulamasına (“Q Food & Beverage”) üye olmadan önce Q Food’un gizlilik politikası hakkında bilgi sahibi olmanızın sağlanması, Q Food tarafından işlenmesi planlanan kişisel verilerinizin işlenmesine açık rıza vermeden önce işlenme şartları ile ilgili tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılması ve tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesine ilişkin izin alınmasıdır.

Bu Siteyi görüntüleyerek ve hizmetlerimizden faydalanarak, bu gizlilik politikasında açıklanan bilgi toplanmasını, kullanılmasını ve ifşa uygulamalarını kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Güncellemeleri

Bu gizlilik politikasını zaman zaman güncelleyebiliriz. Güncelleme yaptığımızda yeni gizlilik politikasını bu sayfada yayınlayacak ve politikanın görünebilen yerinde tarihi değiştireceğiz. Bu sayede bu Siteyi herhangi bir güncelleme veya değişikliği görmek için ziyaret ettiğinizde, sizi gizlilik politikası tarihimizi kontrol etmeye teşvik ediyoruz. Bize kişisel bilgilerinizi verdiğinizde, kişisel bilgilerinizi kullanma ve ifşa etme yöntemimizi büyük ölçüde etkileyebilecek gizlilik politikamızın değiştirilen sürümlerini e-posta yoluyla size göndereceğiz. Bu bilgiler sağlandığında, gizlilik politikası güncellemelerini e-posta yoluyla almayı kabul etmiş olursunuz.

Bu gizlilik politikasına ilişkin sorularınız veya burada ele alınmayan sorunlarınız olması durumunda lütfen info@qfoodbeverage.com yazılı olarak iletişime geçiniz.

Bu site, https://www.qfoodbeverage.com/ web siteleri gibi başka sitelere bağlantı içerebilir. Bu bağlantıları size ücretsiz olarak sunmaktayız ve Q Food & Beverage adını ve Q Food & Beverage altındaki diğer markalarımızın adı veya logosunu kullansalar dahi, bu web sitelerinin denetimi üzerinde sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Ayrıca, bu web sitelerinin bazılarında hesap oluşturmak üzere kayıt yaptırabilirsiniz. Bu web siteleri kendi gizlilik ve bilgi güvenlik politikası, hüküm ve koşullarına sahip olduğundan, gizlilik politikamıza uyma zorunlulukları yoktur. Bu web sitelerine ait politikalar, kişisel bilgilerinizi toplama ve kullanma yetkilerini denetler. Ziyaretçiler, diğer web siteleri tarafından toplanan veya bu sitelere gönderilen bilgiler bizim kontrolümüz altında değil, üçüncü tarafların kontrol altında olduğundan, bu web sitelerinin gizlilik bildirimlerine başvurmalıdırlar. Bu web siteleri ayrıca sitede gezindiğinizde bilgisayarınıza tanımlama bilgilerini yerleştirebilir; Sitemizde reklamı yapılan veya bağlantıları görünen üçüncü taraflarca bilgisayarınıza gönderilen tanımlama bilgilerini denetlemeyiz.

Bilgilerin Toplanması

Q F&B’a üye olmanız ve kullanmanız halinde kullanıcı adı, e-mail adresi, şifre, araç plakaları, tercih ettiğiniz yemek tercihleri, servislerimize yapmış olduğunuz yorumlar, diğer üyelerin yapmış oldukları yorumlara ilişkin beğeniler şeklindeki kişisel verileriniz tarafımızca kaydedilecek ve işlenecektir.

Birçok durumda, yasal ve sözleşmeye ilişkin kısıtlamalara tabi olunduğunda, bir birey önceden geçerli bir neden bildirmek suretiyle istediği zaman onayını geri çekmek veya geçersiz kılmak konusunda özgürdür. Bazı durumlarda, belirli Q F&B ürün ve hizmetlerinin yalnızca kişisel bilgilerin Q F&B'a gönderilmesiyle sunulabileceğini unutmayın. Bize gerekli kişisel bilgileri vermeyi tercih etmediğiniz taktirde, talep edilen ürün ve hizmetleri sunamayabiliriz. Onayınızı geri çekmenizin sonuçları hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Q F&B Ne Tür Bilgiler Toplar?

Kişisel Bilgi, en temel tanımıyla “Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi” olarak tanımlanabilir ve şu bilgileri içerir:

• Ad, adres, telefon numarası, e-posta adresi, doğum tarihi.

Mağazalarımızdan Q Food programı yoluyla ya da başka şekilde hizmet aldığınızda, yaptığınız alışverişe ilişkin bilgi toplanmaktadır.

Q F&B Kişisel Bilgileri Nasıl Kullanır?

Q Food & Beverage, misafirler tarafından yazılı veya sözlü olarak (elektronik ortam dahil) sağlanan kişisel bilgileri şu amaçla kullanabilir:

• Kişisel verileriniz, kullanıcı hesabının oluşturulması, kullanıcı hesabına üçüncü kişilerin erişiminin engellenmesi için şifreleme yapılmasını organize etmek,
• Tarafınıza Q F&B tarafından tanınan ayrıcalıklı haklara sahip olmanızı sağlmak,
• Q F&B nezdinde verilen hizmetlerin kullanılmasını oluşturmak,
• Misafir hizmetleri taleplerinize yanıt vermek, yorum ve bildirimlerinizi Sitede belirtilen herhangi bir blog veya çevrim içi forum sitesine göndermek veya taleplerinize ya da diğer çevrim içi etkinliklerinize yanıt vermeye ilişkin başka uygulamalar gerçekleştirmek,
• Kişisel bilgilerinizi, yaptığınız satın alma türü ve miktarı ya da Q F&B uygulaması yoluyla sağladığınız avantajlar gibi sizinle ilgili kişisel olmayan bilgileri bir araya getirerek kişiselleştirilmiş tanıtımlar oluşturmak.
• Tarafınıza Q F&B ve/veya diğer üçüncü kişiler tarafından her türlü reklam, pazarlama ve tanıtım ürün ve içeriklerinin gönderilebilmesini gerçekleştirmek,
• Sipariş ettiğiniz veya satın aldığınız ürün, katıldığınız yarışma veya çekilişler, blog veya herhangi bir çevrim içi forum gönderimine dair daha fazla bilgi talebi ile ilgili olarak sizinle iletişime geçmek;
• Bilgi teknolojileri alanında hizmet alınmasını sağlamak,
• Genel trendleri daha iyi anlamamız (örn. tercihlerimi analiz ve tahmin etmek),
• İlgi alanlarınızı, tercihlerinizi ve görüşlerinizi daha iyi kavramak,
• Sizlerle iletişimi ve etkileşimi kişiselleştirebilmek,
• Tarafınıza daha iyi hizmet verebilmek,
• İstatistiki çalışmalar yapmak
• Siz müşterilerimizin talep ve eğilimlerine uygun yeni ürün ve hizmet alanları oluşturabilmek,
• Oluşturulacak yeni ürün ve hizmetlerin nezdinizdeki değerlendirmenizi öğrenebilmek,
• Gerekli durumlarda tarafınızla iletişim kurulabilmek,
• Qfoodbeverage.com ana sayfasından bize e-posta adresinizi göndererek, Q F&B hesabı için kayıt yaparken, iletişim tercihlerini belirleyerek bu gibi iletişimleri almak istediğinizi onayladığınızda, ortak markalı ürünlerin de sundukları dahil olmak üzere, markalarımız, ürünlerimiz, etkinliklerimiz veya diğer tanıtımsal amaçlarımızla ilgili olarak sizinle iletişime geçmek. İletişim tercihi ayarlarınızı, size gönderilen herhangi bir pazarlama amaçlı belge üzerindeki abonelik iptali bağlantılarını takip ederek istediğiniz zaman bu bilgileri almayı iptal edebilirsiniz.

Kişisel Bilgilerim Üçüncü Taraflarla Paylaşılır mı?

Kişisel verileriniz, aynı profesyonel kadro tarafından yönetilmekte olan Huqqa Gıda İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. (“Huqqa”), Huqqabaz Gıda İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. (“Huqqabaz”) şirket/markaları ile işbirliğimiz kapsamında, restoranda söz konusu olabilecek avantajlardan yararlanmanız için, ihtiyaçlarınızı analiz etmek ve size daha iyi bir hizmet verebilmek için, İş ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesini temin etme amacıyla iş ortaklarına, genel trendleri daha iyi anlamak (örn. tercihlerimi analiz ve tahmin etmek) amacıyla uygulama veya analiz hizmeti sunan üçüncü kişilere, veri sorumlusunun ticari faaliyetlerine ilişkin stratejilerin tasarlanması, şirket prosedürlerine uygun bilgilendirmelerin yapılması ile ilgili mevzuat hükümlerine uygun şekilde denetim amaçlarıyla sınırlı olarak hissedarlara, pazarlama, analiz yaptırma, bilgi teknolojileri alanında hizmet alma, genel trendleri daha iyi anlamak (örn. tercihlerimi analiz ve tahmin etmek), ilgi alanlarınızı, tercihlerinizi ve görüşlerinizi daha iyi kavramak ve bizimle iletişiminizi ve etkileşiminizi kişiselleştirmek amacıyla ilgili hizmetleri veren üçüncü kişilere aktarılabilecektir.

Başka şirketlerin pazarlama ve tanıtım iletişimlerini size göndermesini sağlayabiliriz, ancak bunu sadece iletişim tercihlerinde bu tür iletişimlerle ilgilendiğinizi belirtmeniz durumunda gerçekleştirebiliriz.

Ürün ve hizmetlerimizi pazarlamamız konusunda (e-posta sağlayıcıları gibi) bize yardımcı olmak amacıyla destek hizmeti sağlayan şirketlerle (kredi kartı işlemcileri, posta merkezi veya web sunucuları gibi) ya da stratejik ortaklarımızla da bilgi paylaşabiliriz. Bu şirketler işlevlerini yerine getirebilmek için sizinle ilgili bilgilere ihtiyaç duyar. Bu şirketlerin, paylaştığımız bilgileri başka bir amaçla kullanmaya yetkileri yoktur.

Bazı bilgileri, kendimizin veya başkalarının haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumak ya da kurumsal politikalarımızı yürütmek amacıyla, yasalarca gerekli görüldüğünde, mahkeme emri gibi resmi makamlarca talep edildiğinde ifşa edebiliriz. Bu aracılara veya şirketlere pazarlama amaçlarıyla ya da ticari amaçlarla bilgi sağlamayız.

Ayrıca, Sitemizdeki herhangi bir blog ya da başka bir çevrim içi forum sitesine katılmanız durumunda, web sitesine gönderdiğiniz herhangi bir kişisel bilgi forum sitesindeki diğer katılımcılarla paylaşılabilir.

İşletmemizin tamamının veya bir kısmının satılması durumunda, Q F&B varlıkların veya işletmenin tamamı veya bir kısmının aktarılmasına dahil olan taraflara kişisel bilgileri ifşa edebilir. Böyle bir durum meydana geldiğinde, Q F&B kişisel bilgilerinizi alan tarafın bilgilerinizi bu politikada belirtildiği şekilde kullanmasını sağlamak için gerekli çabayı sarf edecektir.

Alacağım Tanıtımsal İletişimleri Nasıl Değiştirebilirim?

Site veya Q F&B uygulaması yoluyla ya da tercih etmeniz durumunda üçüncü taraflar aracılığıyla bize sağladığınız e-posta adresi ve diğer iletişim bilgilerini size tanıtım ürünleri göndermek amacıyla kullanabiliriz. Bu tür tanıtımsal bilgileri almak istemiyorsanız, istediğiniz zaman iletişim tercihlerinizi değiştirebilir veya e-posta listemizden çıkabilirsiniz.

Bizden tanıtım e-postası alma seçimini iptal etseniz dahi, sipariş, satın alma, Q F&B hesabınız, misafir hizmeti yanıtları için sizinle iletişime geçmek amacıyla bilgilerinizi kullanmaya devam edeceğimizi lütfen unutmayın.

Kişisel Veri Toplamanın Hukuki Sebebi ve Yöntemi

Kişisel verilerinizi toplamamızın hukuki sebebi 6698 Sayılı Kanun’un 5.maddesinin birinci fıkrası uyarınca vereceğiniz açık rızanızdır. Anılan kişisel verileriniz tarafınızla sözleşme kurulması ve devamında sözleşmenin ifası amacıyla gerekli olan kişisel verileriniz Kanun’un 5/2(c) kapsamında “bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması” istisnasına dayalı olarak açık rızanız olmaksızın yalnızca işbu aydınlatma metnine dayalı olarak işlenebilecektir. Kişisel verileriniz Şirket veya Şirket adına veri işleyen gerçek ya da tüzel kişiler tarafından, Q F&B veya www.qfoodbeverage.com internet sitesine üye olurken vereceğiniz bilgilerin toplanması, Q F&B tarafınızca kullanılması sırasında yapacağınız işlemlerin, beğenilerin, takip etme işlemlerinin kayıt altına alınması ve yorum yapmanız gibi faaliyetlerin kayıt altına alınması, elektronik veya fiziki olarak doldurduğunuz anket formu, Şirketimiz ile imzalanmış olduğunuz muhtelif sözleşmeler ile Şirketimize göndermiş olduğunuz her türlü elektronik postalar, talepler, iş emirleri, faks ve mektuplar, çalışanlarımız, dijital pazarlama ve çağrı merkezi dahil olmak üzere müşteri kanallarımız, sosyal medya kanallarımız, sözleşmeler, kampanya, başvurular, formlar, teklifler, Franchise’larımız, sizleri tanımak için kullanılan çerezler (cookie) ve diğer satış ağları ve sayılanlarla sınırlı olmamak üzere otomatik yöntemlerle, iletişim ve bilgi erişim kanalları vasıtasıyla toplanacaktır.

Tarafınızla Q F&B arasında sözleşme kurulması veya ifası amacıyla gerekli olan kişisel verileriniz haricindeki tüm kişisel verileriniz işbu aydınlatma metnine müteakip açık rıza vermeniz halinde açık rızanıza dayalı olarak işlenecektir. Tarafınızla sözleşmenin kurulması sırasında veya devamında sözleşmenin ifası için gerekli olan kişisel verilerinizin haricindeki bu kişisel verilerinizin işlenmesine açık rıza vermeme hakkınız olduğunu, tarafınızla sözleşmenin kurulması veya ürün satın almanız için bu açık rızanın bir ön şart olmadığını belirtmek isteriz.

Kişisel Bilgilerim Nasıl Korunur?

Q F&B, iş yerlerine ve bilgi sistemlerine göre uygun fiziksel, teknik ve yönetimsel güvenliği sürdürmeye, böylece kişisel bilgilerin kaybolması, kötüye kullanılması, yetkisiz erişimi, ifşa edilmesi veya değiştirilmesini önlemeye çalışır.

Kişisel bilgilerinizi gönderdiğinizde bilgilerinizi korumak için çok çalışmamızın yanı sıra, İnternet veya herhangi bir genel ağ üzerinden yapılan hiçbir veri aktarımının %100 güvenli olduğu garanti edilemez.

Kanuni Haklarınız Nelerdir ?

İşbu bilgilendirme metni kapsamında işlenecek kişisel verilerinize ilişkin olarak ilgili Veri Sorumlusu’na veya temsilcisine başvurarak (i) Kişisel Verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, (ii) Kişisel Verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, (iii) Kişisel Verilerinizin işlenme amacını ve bu amaca uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, (iv) yurt içinde ve yurtdışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri öğrenme, (v) Kişisel Verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme (vi) Kişisel Verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde silinmesini veya yok edilmesini isteme, (vii) Kişisel Verilerinizin talebiniz üzerine düzeltilmesi veya güncellenmesi ya da talebiniz üzerine silinmesi halinde bunun Kişisel Verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme (viii) işlenecek Kişisel Verilerinizin otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle şahsınız aleyhine bir sonuç ortaya çıkması halinde buna itiraz etme ve (ix) Kişisel Verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramam halinde zararımın giderilmesini isteme hakkına sahipsiniz.

Veri Sorumlusu ve İletişim

Kişisel Verileriniz Q F&B üzerindeki her türlü hak sahibi olan ve Kanun uyarınca veri sorumlusu sayılan Q Food Beverage Gıda İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş. tarafından işlenmektedir. Veri sorumlusuna erişmek ve Kanun’dan doğan haklarınızı kullanmak için info@qfoodbeverage.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Çerezler (Cookie) Kullanımı

Çerezler, internet sitesini ziyaret ettiğinizde veya Q F&B App’i cep telefonunuza yüklediğinizde veya mobil web üzerinden bağlandığınızda, internet tarayıcınız tarafından yüklenen ve bilgisayarınız, cep telefonunuz veya tabletinizde saklanan küçük bilgi parçacıklarını içeren metin dosyalarıdır.

Bunlar oturum çerezleri, kalıcı çerezler, zorunlu çerezler, işlevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanımlama bilgileridir. Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre aşılmamak kaydıyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarındaki program ve/veya işletim sistemi ve/veya internet tarayıcısının ya da aplikasyonunu ayarlarından çerezleri düzenleyerek kaldırabilirler ve/veya anılan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazın/programın arzu edildiği gibi çalışmayabileceği ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacağı bilinmelidir)

Q Food & Beverage’de Kullanılan Çerezler

Veri Sorumlusu olarak Q Food&Beverage’dan en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için tarafımızca Cookie kullanılmaktadır. Cookie kullanılmasını tercih etmezseniz tarayıcınızın ayarlarından Cookie’leri silebilir ya da engelleyebilirsiniz. Tarayıcınızdan Cookie ayarlarınızı değiştirmediğiniz sürece Cookie kullanımını kabul ettiğinizi varsayacağız.

Reklam: Davranışsal ve hedef odaklı reklamların ziyaretçilere gösterilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Tarayıcı ayarları aracığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkünüdür.

Facebook: Bu tür çerezler, Facebook üyelerinin (veya üye olmayan kişilerin) pazar analizi ve ürün gelişimi amacıyla izlenmesini sağlar. Çerezin ilk kurulumundan itibaren 2 yıl kullanılır. Tarayıcı ayarları aracığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkünüdür.

Google Analytics: Bu tür çerezler tüm istatistiksel verilerin toplanmasını bu şekilde Sitenin sunumunun ve kullanımının geliştirilmesini sağlar. Google, bu istatistiklere toplumsal istatistikler ve ilgilere ilişkin veriler eklemek suretiyle, kullanıcıları daha iyi anlamamızı sağlar. Sitemiz, Google Analitik çerezleri kullanmaktadır. Söz konusu çerezler ile toplanan veriler, ABD’de bulunan Google sunucularına aktarılmakta ve söz konusu veriler Google’ın veri koruma ilkeleri ile uyumlu olarak muhafaza edilmektedir. Google’ın analitik veri işleme faaliyetleri ve kişisel verilerin korunması konusundaki ilkeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için burayı tıklayabilirsiniz. Son güncellemeden itibaren 2 yıl kullanılır. Çerezlerin Kontrolü https://tools.google.com/dlpaqe/gaoptout

Teknik Çerezler Oturum: Oturum çerezleri oturumun sürekliliğinin sağlanması amacıyla kullanılır. Tarayıcı ayarları aracığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkünüdür.

Kişiselleştirme Çerezleri Dil: Kullanıcının seçtiği dili kaydeder ve buna uygun seçenekler sunar. Sınırsız, tarayıcıdan ayar/silme yapılana kadar bilgisayarda kalıyor. Tarayıcı ayarları aracığıyla kabul etmek ya da reddetmek mümkünüdür. Mobil Eğer kullanıcı Siteyi mobil bir cihazdan ziyaret ediyorsa, ana web sitesini göstermek için kullanılır. (Örneğin, cihazın Flash'ı etkinleştiridiği), ya da Flash'a ihtiyaç duymayan bir mobil sitede olduğunu. Kaynak site kullanıcının tercihlerinin daha iyi anlaşılabilmesi için kaydedilir.

Sorular ve Geri Bildirim

Gizliliğe ilişkin sorularınızı, yorumlarınızı ve endişelerinizi memnuniyetle karşılıyoruz. Lütfen gizliliğe ilişkin ya da diğer hususlarla ilgili her türlü geri bildiriminizi bize gönderin. Q Food tüm şikayetleri araştıracak ve bir şikayetin haklı olduğu tespit edildiğinde, bu sorunu çözmek için gerekli tüm adımları atacaktır.